Profesjonalna kalibracja telewizorów, monitorów i projektorów

Czy chciałbyś, aby barwy na Twoim ekranie były jak najbardziej naturalne?

Nie mogłeś dostrzec szczegółów w oglądanym ostatnio filmie bo obraz był zbyt ciemny lub za bardzo przejaskrawiony, a może kolory były nienaturalnie przekłamane? A może po prostu chciałbyś na swoim ekranie oglądać filmy i zdjęcia wyglądające dokładnie tak, jak chciał je zaprezentować autor? Powinieneś rozważyć kalibrację swojego telewizora.

Kalibracja monitora niezwykle ważna jest dla każdego, kto choćby amatorsko zajmuje się fotografią lub obróbką wideo, ale tak naprawdę KAŻDY może docenić zalety skalibrowanego sprzętu – i wcale nie musi to być wyświetlacz z najwyższej półki. Niedrogi, a prawidłowo skalibrowany ekran może dać lepszy obraz niż drogi, ale nigdy nie kalibrowany!

W przypadku kalibrowania monitora komputera tworzony jest profil ICC, który zostaje zapisany w ustawieniach systemu operacyjnego.
Przy kalibracji telewizora korzystamy z ustawień obrazu dostępnych w menu telewizora, a w razie potrzeby również z ukrytego menu serwisowego.
Przy okazji możesz zbadać rzeczywiste parametry swojego ekranu, takie jak jasność, jednorodność podświetlenia, czy kontrast.

Kalibracje wykonuje inżynier z dużą wiedzą o przetwarzaniu obrazu, popartą wieloletnim doświadczeniem.

Używamy kolorymetru X-Rite i1 DisplayPro.

Kalibracja telewizorów i monitorów

X-rite i1 DisplayPro

Koszt kalibracji pojedynczego urządzenia na terenie Gdańska to tylko 139 zł. Przy większej ilości urządzeń oferujemy atrakcyjne rabaty.

Dla większych odległości koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie.